«

»

Sty 23

Nieobozowa Akcja Zimowa w naszej parafii.

 

W czasie ferii zuchy i harcerze z Woli Rzeczyckiej brali  udział w zajęciach Nieobozowej Akcji Zimowej.

Przedsięwzięcie pod nazwą “Nieobozowa Akcja Zimowa” rozpoczęło się w pierwszym tygodniu ferii w harcówce w „Starej Plebanii” , gdzie harcerze z 22 DH „Chodaki” im. Janusza Korczaka prowadzonej przez dh pwd Kamila Stelmacha HO przez dwa dni łącznie z nocką szlifowali wiedzę z zakresu technik harcerskich, bawiąc się, grając w gry planszowe, uczestnicząc w biegu patrolowym.

W dniu 17 stycznia 2020r. zuchy i harcerze ze szczepu ZHP w Woli Rzeczyckiej wyjechali do Lublina, gdzie doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach na pięknym lodowisku „Icemania”, a następnie udali się do Parku Trampolin JUMPXL.

W sobotę 18 stycznia zuchy z 22GZ „Dzielne Chodaczki” bawiły się w Fabryce Zabaw, a później w kinie „Helios” oglądając  film pt ”Urwis”.

Nieobozowa Akcja Zimowa dla zuchów i harcerzy  zakończyła się we wtorek, 21 stycznia 2020r. wyjazdem w Bieszczady, do Ustrzyk Dolnych, gdzie gościli w chyży bojkowskiej Ks. Proboszcza Marcina Hejmana, kapelana szczepu. Pobyt  w Łodynie zakończył się  ogniskiem z kiełbaskami. Jednak największą frajdę mieli, kiedy szusowali na nartach. Większość doskonaliła swoje umiejętności, ale byli też tacy, którzy dopiero uczyli  się jeździć. Do tego dopisała piękna, słoneczna pogoda, tak więc wyjazd w Bieszczady był cudowny.

Łącznie w Nieobozowej Akcji Zimowej wzięło udział 85 zuchów, harcerzy i instruktorów.